Prednášajúci

Šiestym ročníkom konferencie FM Camp 2018 Vás budú sprevádzať najlepší odborníci vo svojich odboroch.

(podľa abecedy)

David Balhar
LAND OF DRONES s.r.o.
Business Development Manager and Consulting

LinkedIn Profil

V různých odvětvích oblasti civilního bezpilotního letectví se pohybuji již téměř 6 let. Mou dominantou je znalost legislativního prostředí pro provozování bezpilotních systémů v rámci České republiky. Rovněž jsem získal celou řadu zkušeností z oblasti vývoje a výroby bezpilotních systémů. Nyní se kromě vlastní pilotáže našich bezpilotních systémů primárně zabývám obchodním a produktovým rozvojem společnosti se zaměřením na potřeby našich zákazníků.

Ing. Peter Brestovanský
Štúdio zážitku, s.r.o.

12 rokov bol riaditeľom divízie FM v jednej z najväčších spoločností so službami FM na Slovensku, rozbiehal a riadil jedny z najväčších FM projektov na Slovensku. V súčasnosti sa venuje organizovaniu firemných teambuildingov a bežeckých kempov.

Mgr. Andrea Čarabová
Svet zdravia, a.s.
Manažér prevádzky

LinkedIn Profil

Od roku 1999 sa venuje oblasti FM. Má skúsenosti s riadením sieťových projektov v oblasti FM, so zavedením a riadením outsourcing-u v oblasti FM, skúsenosti s efektívnym nastavovaním procesov zameraných na znižovanie prevádzkových nákladov ako aj z implementácie riešení zameraných na šetrenie energií. Pracovala vo VUB, a.s. na pozícii riaditeľky odboru Správy budov a investícii a vo firme Amirea, s.r.o. ako konzultant a školiteľ. Od marca 2015 pracuje v spoločnosti Svet zdravia, a.s. kde je zodpovedná za oblasť riadenia prevádzky 16 nemocníc.

Ing. Daniel Čurka, PhD.
ENGIE Services a.s.
Riaditeľ úseku energetických služieb

LinkedIn Profil

Absolvent odboru Energetika a technika prostredia SjF STU Bratislava. V súčasnosti riaditeľ úseku energetických služieb v spoločnosti ENGIE Services a.s. Aktívny v oblasti energetickej efektívnosti a energetických auditov od roku 1998. Riadil R&D tím v počiatkoch spoločnosti Geothermal Anywhere dnešné GA Drilling vyvíjajúci systémy hĺbkového bezkontaktného vŕtania a pracoval pre Sonnenklima GmbH vyvíjajúcu solárny chladiaci systém na absorpčnom princípe. 

Jan Fical
Arridere s.r.o.
Vedoucí obchodu a obchodního rozvoje

LinkedIn Profil

Obchodní zkušenosti s prodejem služeb během své kariéry nabral například v Kongresovém centru Praha či v luxusním hotelu Radisson Blu Alcron Prague. Záhy přešel do světa FM a v různých obchodních pozicích zde již působí téměř 10 let. Již druhým rokem je v roli obchodního šéfa a podílí se na akvizicích zakázek a rozvoji nových aktivit ve spol. Arridere s.r.o., specialistů na správu hotelových zařízení a komplexního FM řešení administrativních budov.

Ing. Robert Harton
ENGIE Services a.s.
Projektový manažér a manažér sieťových projektov

LinkedIn Profil

Absolvent SVŠT Bratislava, Strojnícka fakulta, Katedra tepelných a jadrových energetických strojov a zariadení. Od roku 2008 pracuje v spoločnosti ENGIE Services na pozícii projektový manažér a manažér sieťových projektov. Má skúsenosti s rozbehom a nastavením procesov veľkých celoslovenských projektov v oblasti FM a energetický manažment zameraný na úspory energií.

Peter Horáček
Hotelit

Business Development Manazer projektu HotelIT s dlhorocnymi skusenostami v oblasti Security na expertnej urovni najma co sa tyka pristupovych systemov.

Ing. Miroslav Hruška
Hoval spol. s r.o.

LinkedIn Profil

Emil Izakovič
ESM YZAMER, energetické služby a monitoring s.r.o.
konateľ spoločnosti

Martin Komínek
SimpleCell Networks Slovakia, a.s.
prevádzkový riaditeľ

LinkedIn Profil

Ing. Tomáš Matušovič
Viessmann, s.r.o.

LinkedIn Profil

Abslovent odboru TZB na Stavebnej fakulte STU v Bratislave. Po štúdiu pôsobil na technickom oddelení v spoločnosti Dell. Neskôr ako člen tímu servisného oddelenia v spoločnosti Viessmann, kde v súčastnosti pôsobí ako podpora servisného tímu ako aj odborných partnerov pre produkty diaľkového ovládania cez internet ako aj integrácie regulácií na programovateľné systémy riadenia budov.

Ing. arch. Rastislav Mikluš
AS Property, s.r.o.

Tomáš Minka
Bim.Point ČR

LinkedIn Profil

Tomáš pracuje ve společnosti di5 architekti inženýři www.di5.cz jako manažer BIM strategie. Tuto společnost spoluzaložil se svými partnery v roce 1995 a pracoval zde na rozličných projektech pozemního stavitelství v pozici hlavní statik a hlavní inženýr projektu. Nyní má v této společnosti jako člen nejužšího vedení na starosti technický rozvoj firmy, kontrolu projektů a provoz IT systémů. Po celou svou profesní dráhu se zabývá využitím IT technologií v procesu projekční přípravy staveb a hledáním optimálního využití rozličných programových nástrojů. Problematika BIM je pouze logickým pokračováním těchto činností. Využíváním a implementací metodiky BIM se zabývá od roku 2008, kdy bylo v di5 rozhodnuto o přechodu firmy na BIM technologii. Mezi hlavní problematiky jeho zájmu patří propojení BIM dat se systémy CAFM (facility management).V roce 2014 se podílel na zrodu produktu BIM.POINT www.bim-point.com a nyní tento projekt vede na pozici výkonného ředitele.

Ing. Gabriel Oravec
CHASTIA s.r.o.
Projektový manažér

LinkedIn Profil

Po ukončení štúdia na Materiálovotechnologickej fakulte STU v Trnave pracoval na pozícii energetik - analytik v spoločnosti Dalkia a.s., kde mal na starosti analýzy a vyhodnotenia zdrojov tepla za mesto Poprad. Od roku 2011 pracuje pre spoločnosť CHASTIA s.r.o. ako projektový manažér, kde sa venuje hlavne zákazníkom z oblasti výroby a distribúcie tepla.

Ing. Milan Orlovský, MBA
KOOR s.r.o.
Konateľ, zodpovedný za obchod a financie

Po skončení vysokej školy technického smeru pôsobil v spoločnosti zaoberajúcej sa dovozom a distribúciou elektroniky. V roku 2010 spolu s Branislavom Koreňom založili spoločnosť KOOR, s.r.o. ktorá je jedná z popredných ESCO spoločností na Slovenskom trhu.

Ing. Vladimír Orovnický
DAIKIN AIRCONDITIONING CENTRAL EUROPE - SLOVAKIA s.r.o.
Managing Director

LinkedIn Profil

Absolvent STU strojníckej fakulty v Bratislave. V odvetví pôsobí od roku 2002 a v súčastnosti pôsobí na pozícii Managing Director v spoločnosti Daikin Slovensko, člen predstavenstva Slovenskeho zvazu pre chladiacu a klimatizacnu techniku

Ing. arch. Michal Pasiar
Acrea s.r.o.

Michal Pavlas
WAFE s.r.o
obchodný riaditeľ

LinkedIn Profil

Absolvent programu CEMS při VŠE a univerzitě St. Gallen (SCH), specializace finance a podniková ekonomika. Historicky se podílel na finančních transakcích v komerčním a rezidenčním developmentu a v energetice. V rámci WAFE má na starosti finance a strategii zahraniční expanze.

Ing. Tomáš Polák
OKIN FACILITY SK, s.r.o.
Strategic Business Director

LinkedIn Profil

Od roku 1994 se pohybuje v oboru technických zařízení budov, a to jak z hlediska projekce, výroby instalace, tak zejména z hlediska provozování.Od roku 2001 je aktivně činný ve facility managementu.V roce 2008 obdržel od asociace IFMA ocenění za dlouhodobý přínos v oblasti facility managementu. Od roku 2010 je ve společnosti OKIN FACILITY, a.s. zospovědný za stanovení strategie a vlastní business development a key-account management pro mezinározní klienty. Jedná se zejména o podporu obchodu na Slovensku, Bulharsku, Rumunsku, Polsku a Ukrajině.

Ing. Branislav Púchovský, PhD.
UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.
Ohodnocovanie nehnuteľností SK

LinkedIn Profil

Ing. Martin Skladaný
ENERGY SYSTEMS GROUP s.r.o.

Ing. Martin Skladaný študoval na STU v Bratislave na Fakulte elektrotechniky a informatiky odbor automatizácia, následne sa zamestnal v energetickom sektore odkiaľ pokračoval do spoločnosti Energy Systems Group s.r.o., kde sa venuje automatizácií a riadeniu procesov. Ako energetický audítor posudzuje a navrhuje opatrenia v priemyselnej sfére, vo verejnom sektore ako aj na bytových domoch. Spolupracoval na viacerých projektoch Európskej únie a komisie ako napr. programy MunSEFF a SlovSEFF.

Ing. Ondrej Sluka
UAVONIC s.r.o.
Obchodný riaditeľ

LinkedIn Profil

Obchodný riaditeľ spoločnosti UAVONIC s.r.o., ktorá je na slovenskom trhu lídrom v poskytovaní industriálnych služieb založených na technológii UAV (Unmanned Aerial Vehicles). Vyštudoval financie na UTB v Zlíne a už viac ako dva roky pracuje so slovenskými a českými firmami na vývoji riešení a efektívnej aplikácii dronov v ich procesoch.Vo voľnom čase sa venuje bedmintonu, volejbalu, golfu a je nadšeným cestovateľom a fajnšmekrom.

Matej Sojka
Hotelit

LinkedIn Profil

Spoluzakladateľ projektu HotelIT pod záštitom spoločnosti CyberData, s.r.o. s pôsobnosťou na medzinárodnom trhu v oblasti IT a Project Management v Hotelovom a Property segmente.

Ing. Andrea Szabová, PhD.
AS Property, s.r.o.

LinkedIn Profil

Ing. Jiří Tencar, Ph.D.
ECOTEN s.r.o.

LinkedIn Profil

Jiří je generálním ředitelem společnosti ECOTEN v ČR a SR, dlouholetým vyučujícím na ČVUT v Praze, vědecko-technickým pracovníkem Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT v Praze, kde má na starosti vývoj metodiky SBToolCZ a garantem v oblasti energetika v kanceláři Smart Písek organizační složky města Písek. Ve společnosti ECOTEN se mimo jiné věnuje vedení výzkumu v oblasti dynamických simulací tepelného komfortu ve městech. Je spoluautorem několika vědeckých a odborných článků a publikací např. Knihy: „Města budoucnosti“ a koncepce Smart Green City Kežmarok.

Ing. Michal Tihanyi
ENERGY SYSTEMS GROUP s.r.o.

Ing. Michal Tihanyi študoval na TU vo Zvolene na Fakulte ekológie a environmentalistiky, pričom inžinierske štúdium ukončil na Lesníckej fakulte v odbore GIS v lesníctve. Do spoločnosti Energy Systems Group s.r.o. sa dostal v roku 2013, kde sa hlavne venuje energetickej certifikácií budov. Ako energetický audítor posudzuje a navrhuje opatrenia v priemyselnej sfére, vo verejnom sektore ako aj na bytových domoch. Spolupracoval na viacerých projektoch Európskej únie a komisie ako napr. programy MunSEFF a SlovSEFF.